Szent Mónika Közösség

Komlói Szent Mónika Közösség

A Komlói Szent Mónika Közösség, Szent Mónika, Szent Ágoston édesanyjának életét és az Istenbe vetett bizalmát tekintette követendőnek, így az ő nevét vette fel. Ágoston, a rendkívül tehetséges fiatalember 37 éves koráig élt az Istentől távol, és téveszmék és erkölcsi eltévelyedés hatása alatt. Édesanyja évtizedeken át könnyek között könyörgött fia megtérésért. Istenbe vetett bizalma sohasem ingott meg, végül Szt. Ágoston egyházunk egyik legnagyobb szentje lett. Mónika élete példaképül szolgál minden keresztény édesanya számára.

Madridban az Akció Katolika gyűlésen egy édesanya felvetette: "Mit tehetünk mi édesanyák, hogy gyermekeink ne veszítsék el hitüket?" Válaszul többen elhatározták, hogy naponta buzgón imádkoznak nem csak a saját, hanem minden édesanya gyermekének hitéért, és a hét egy napján, amelyet mindegyikük szabadon választhat, a templomban is elmondják imájukat. A kis közösséghez mind több édesanya csatlakozott és 1987-ben megkapták a madridi bíboros érsektől az Egyház hivatalos jóváhagyását. Szt. Ágoston édesanyját Szent Mónikát választotta eszményképül.

Hazánkba Róna Gábor jezsuita atya hozta el ennek a közösségnek a hírét és a kalocsai édesanyák kérésére 1992. augusztus 27-én alakult meg az első csoport Gábor atya lelki vezetésével. A Magyar Egyház hivatalos jóváhagyását 2009-ben kapták meg. Fővédnökük Dr. Erdő Péter bíboros úr. Róna Gábor atya halála után, 2016-tól Kürtösi Krisztián atya lett a közösség lelki vezetője.

A Komlói Szent Mónika Közösség 2017. őszén néhány édesanya összefogásával alakult. A havonta egy alkalommal - a komlói Caritas épületében - tartandó összejövetelek vidám, kötetlen formában, egy-egy téma köré épülve zajlanak. Ennek keretében az édesanyáknak a közös imádkozás mellett lehetőségük nyílik, hogy tapasztalatot cseréljenek a gyermeknevelés örömeivel és nehézségeivel, a keresztény életre való felkészítés fontosságával kapcsolatban.